Co je Festival Dobrovol?

Festival, který živí dobrou věc.

Festival Dobrovol pořádají dobrovolníci z dobrovolnického centra Diakonie Rolnička. Jeho výtěžek je tradičně určen na pořádání letního tábora pro děti i dospělé s mentálním a kombinovaným postižením.

Co dělá dobrovolnické centrum Rolničky?

Dobrovolnické centrum Diakonie Rolnička vyhledává, školí a vede dobrovolníky z řad středoškoláků. Ti pak ve svém volném čase pomáhají dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením tam, kde to milující rodina ani profesionální sociální služby nedokáží - stávají se pro ně prvními opravdovými kamarády, díky nimž mohou trávit volný čas, podle svých představ.

Dobrovolníci jsou obyčejní lidé, kteří dělají neobyčejné věci.

 

Proč dobrovolníci pořádají Festival Dobrovol?

Aby získali peníze na některé ze svých dobrovolnických činností. Výtěžek Dobrovolu je určen na provoz našeho dobrovolnického centra, především na organizaci letního tábora pro děti i dospělé s postižením.

 

První skromný Dobrovol se konal v roce 2010 v parku u soběslavského kina. Časem se z malé akce stal multižánrový festival, který nabízí program a zábavu pro každého člena rodiny a který navštěvuje zhruba 600 platících diváků. Kromě vystoupení hudebníků je připraven i bohatý doprovodný program a velká nabídka jídla i pití.

 

Atmosféru festivalu asi nejlépe vykreslí fotografie z festivalu z roku 2019 od Jiřího Loudína:

 

 Jak letní tábor pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením a jejich rodinám?

Tím, že vůbec existuje. Není to totiž jen tak nějaký tábor. Pro děti i mladé lidi s postižením je to často jediná možnost, jak prožít týden bez dozoru rodiny, s kamarády a vrstevníky, užít si trochu prázdninového dobrodružství, nechat se u řeky pokousat komáry, večer si u táboráku upéct buřty, prostě si užít obyčejné, báječné letní prázdniny. A to všechno za asistence našich užasných a proškolených dobrovolníků, takže i rodiče našich klientů mohou v klidu spát s vědomím, že o jejich blízké je dobře postaráno. A mohou si aspoň na týden odpočinout od náročné péče o svého blízkého s postižením.

Nevěříte? Přesvědčte se sami. Takhle náš tábor v roce 2018 prostřednictvím své kamery zachytil Tomáš David:

 

 

 

Zpět do obchodu